חיפוש
Close this search box.

חוות סוסים טיפולית

חוות סוסים

 

חוות רוכבי העמק

החווה הינה חוות סוסים בבעלות רטורנו וכוללת גישות טיפול, אימון ותקשורת דרך רכיבה טיפולית, רכיבת שטח, ועבודת קרקע עם הסוסים במגרש ובטבע.

הרכיבה הטיפולית ותקשורת באמצעות סוסים מקדמת ומשפרת לקויות פיזיות, מסייעת בבניית ביטחון עצמי ומודעות עצמית, מודעות גוף והתמצאות במרחב, הפחתת רמות החרדה התסכול והפחד, פיתוח יחסי אמון, הגברת הערכה העצמית ובאופן עקיף הקניית הרגלי למידה והתנהגות חברתית נאותה. הסוס מעניק קשר חם והרגשת חופש ועצמאות מיוחדת.

שילוב רכיבה טיפולית בתהליך הגמילה מהתמכרויות

השוהים ברטורנו משתתפים באופן קבוע בפעילויות החווה ובתחזוקתה.

ילדי רטורנו, שעברו מסלול חיים רווי באלימות, תסכולים, אטימות, ובדידות, מגלים מן המפגש הראשון עם הסוס, חוויה של עצמה משולבת בהצלחה. קורס עוזרי מדריך ברטורנו כבר הוכיח כי בפחות מחצי שנה אפשר לחולל שינויים מדהימים.

מן הרגע הראשון של המפגש עם הסוס מתרחשים מעגלים רגשיים, המכילים מיומנויות התנהגותיות חשובות, כגלי הדף המתרבים מן אבן הנזרקת אל המים..

מעגל ראשון- אני עם הסוס( יצירת תשתית של אמון, וקשר אישי) ובשבועות הקרובים- מתרחש המעגל השני- אני עם בן זוג הרוכב ( (איפוק הבלגה, המתנה, ועוד)  , עם הזמן המעגל השלישי-אני מול הקבוצה ( כושר מנהיגות, שיתוף פעולה, קשב וריכוז)

וכל זאת תוך הרמוניה מלאה עם חוקי הטבע המחייבים להיות קשובים ודרוכים להפתעות שהסוס טומן בחובו כגון רחשים, וחפצים שעלולים לעוף לכיוון הסוסים ולגרום לבהלה שהרוכב אמור להגיב מיידית( תפקוד במצבי לחץ, קבלת החלטות, קשב וריכוז ועוד)

המעגל הרביעי הוא בין המורה לרוכב( קבלת מרות, מילוי אחר הוראות ללא תנאי), המעגל החמישי הוא בין הרוכב לקהילה- לאחר מספר חודשים בודדים בוחרים הרוכבים את האנשים החלשים בחברה להם הם רוצים לתרום ( ילדים חולי סרטן, עיורים, ועוד..).ומתכננים פרויקט ייחודי בו הם עורכים יום כייף בהליכה ומשחקים עם הסוסים.

האדם והסוס
האדם והסוס

מהצד של המטופל הם הופכים להיות מטפל

מהצד של החלש הם הופכים להיות החזק

מהצד של הבדידות הם עוברים לשיתוף ואמון מלא

מהצד של הכעס והכאב הם עוברים לנתינה ואהבה.

הקסם כבר התחיל מהרגע הראשון .

בקרוב יעלה המאמר על תוכנית 12 הצעדים בשילוב רכיבה על סוסים.

החווה מקיימת פרויקטים ייחודיים לסגל ההוראה והחינוך בבתי ספר, קבוצות דיון להורים, קורסי רכיבה לקידום נוער.

בחווה מתקיימים קורסי עוזרי מדריך למטופלי רטורנו וכן קורס מדריך רכיבה טיפולית ורכיבה מערבית לקהל הרחב המקנה תעודה מטעם מנהל הספורט.
בחווה מתקיימים טיולים בנוף עוצר נשימה לקהל הרחב

 

מאמרים נוספים
התמכרות לאלכוהול
הסכנה שבהתמכרות לאלכוהול

כולנו יודעים לצטט את המשפט "יין ישמח לבב אנוש". אלכוהול באמת מקרב לבבות, אבל הוא עלול להוביל להתמכרות לאלכוהול כאשר הוא נצרך בכמות מוגזמת.

חשוב להבין את הסכנות ההרסניות הטמונות בהתמכרות לאלכוהול, מכיוון שהיא בעלת השפעות פיזיות, נפשיות וחברתיות על המכורים ועל בני משפחותיהם.

במאמר זה נסקור את הסכנות הרב-גוניות של התמכרות לאלכוהול, ונשפוך אור על הגורמים לה, הסיכונים הבריאותיים הנלווים, ההשפעה החברתית ואפשרויות הטיפול הזמינות:

קרא עוד »
אהבה עצמית
תאהבו את עצמכם: הדרך הנכונה למלחמה בהתמכרות

התמכרות היא יריבה קשוחה ומאתגרת שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. החלמה מהתמכרות היא מסע שנפתח בדרך כלל עם ערימות של שיפוטיות, שנאה עצמית וסערת רגשות כוללת. במאמר זה נתעמק בחשיבות האהבה העצמית בתהליך טיפול בהתמכרויות.

החלמה חייבת להגיע לא דרך שיפוטיות ושנאה עצמית, אלא דרך קבלה והכלה עצמית. גישת החמלה והאהבה העצמית חיונית להצלחת הגמילה מההתמכרות:

קרא עוד »
התמכרות להימורים
דרכי טיפול בהתמכרות להימורים

התמכרות להימורים היא הפרעה התנהגותית המאופיינת בדחף בלתי נשלט להמר, למרות ההשלכות השליליות הנלוות להתמכרות זו. התמכרות להימורים משפיעה על אנשים מכל רקע, גיל ומין, וגוררת איתה מצוקה אישית, כלכלית ורגשית.

לפני שנתחיל להתעמק בשיטות הטיפול בהתמכרות להימורים, בואו נתחיל קודם מהבסיס: מהי התמכרות להימורים? למה היא נוצרת? איך מזהים אותה? התשובות לפניכם:

קרא עוד »

תוכן עניינים

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org

טלפון:  0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן