הצוות שלנו

הצוות שלנו

הרב איתן אקשטיין

מנכ"ל

הרב איתן אקשטיין הוא המייסד והמנכ"ל של רטורנו ואחד מהמומחים המובילים ביותר בעולם בתחום ההתמכרויות .בנוסף להיותו עובד סוציאלי ומדריך רכיבה על סוסים, הרב אקשטיין מביא עמו ניסיון של 27 שנה בטיפול בהתמכרויות. יחד עם  הרגישות שלו והבנה עמוקה ללבם של אנשים, הרב אקשטיין הוא הלב והנשמה של פרויקטים  רבים  ברטורנו.


מר יצחק צולמן

מנהל אדמיניסטרטיבי

יצחק צולמן הוא מנהל אדמיניסטרטיבי של רטורנו. אחרי שרות צבאי של 25 שנה בדרגת סגן אלוף, הקים ביחד עם הרב איתן אקטשיין מרכז טיפולי למכורים במקסיקו ואח"כ בארץ משנת 1998. בעל תואר ב"א בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב.


יוסף הלפר

מנהל קהילת הנוער

יוסף הלפר פסיכולוג, תואר ראשון פסיכולוגיה ושני בנוירופסיכולוגיה שיקומית. ליוסף ניסיון רב בתחום ההתמכרויות. 


שרה קלימי

רכזת יישוג וקבלה "אלה" אשפוזית

שרה קלימי היא פסיכוטרפיסטית הוליסטית. יש לה תואר ראשון בחינוך בדגש על חינוך מיוחד, והיא בוגרת קורס רכיבה מערבית מטעם מינהל הספורט. שרה בעלת ניסיון של למעלה מ15 שנים בטיפול במכורים עם התמחות בנערות בסיכון. היא סייעה בהקמת המחלקה האשפוזית של רטורנו לנערות ונשים בסיכון, וכיום משמשת כרכזת יישוג וקבלה של המחלקה האשפוזית ברטורנו – ״אלה״.


אפרת מעיין

מנהלת "חיבורים" פינת החי טיפולי

אפרת מעיין היא פסיכולוגית קלינית ומטפלת בעזרת בעלי חיים. עובדת ברטורנו משנת 2010 כמטפלת בעזרת בעלי חיים ומנהלת את "מרכז חיבורים", המרכז להעצמה וטיפול בעזרת בעלי חיים שהוקם בקהילה בסיוע קק"ל טורנוטו. בעלת נסיון רב בטיפול בנוער ובוגרים בסיכון. מרצה במכללות האקדמאיות "דויד ילין" ואורנים" על הטיפול בעזרת בעלי חיים, מנחה סדנאות ואנשי מקצוע, ויועצת להקמת פינות חי טיפוליות.


אבי אקשטיין

מנהל היחידות הטיפוליות

כבן למייסד של רטורנו, גדלתי להכיר מקרוב את הסבל אשר מוביל להתמכרות והסבל הנגרם ממנה. אני לא נזקק ל'האמין' שיש תקווה משום שבעיני ראיתי כי מי שרק רוצה, עם העזרה הנכונה גם יכול.
את מפגשים אני מנהל למעלה מ6 שנים עם צוות גדול אנושי ומקצועי.
אני בוגר התכנית לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה וממשיך כל העת יחד עם חברי הצוות של מפגשים להשתלם, ללמוד ולהתעדכן על מנת שניתן את הטיפול הטוב ביותר.


דוקטור סבטלנה גאייר 

מנהלת מרפאת אישפוזית אלה 

דוקטור סבטלנה גאייר רופאה פנימאית מומחית וכן מומחית בנרקולוגיה בעלת ניסיון רב שנים בטיפול במכורים עם דגש על מכורים ומכורות עם רקע רגשי ופסיכולוגי מורכב.


בעז אקשטיין

מנהל קורסים והשתלמויות

בעז אקשטיין – מנהל מחלקת קורסים והכשרות. המחלקה שאותה עזר להקים מונה כיום כ70 סטודנטים ועוד עשרות רבות של בוגרים וממשיך לגדול.
בעז בוגר שירות אזרחי ברשות למלחמה בסמים ומשלים כיום את לימודיו לתוא ראשון בכלכלה במכללה למנהל.


ד"ר ברוך לבוק

פסיכיאטר

ד"ר ברוך לדבוק מחזיק בתואר הפסיכיאטריה (האוניברסיטה לרפואה,  רוסיה).  תחום ההתמקצעות שלו היא עם נוער ומבוגרים, בעל תפקידים במספר עמדות מפתח בחירות במגוון רחב של מוסדות פסיכיאטרים בישראל וברוסיה,  עבד במרפאה לבריאות הנפש בבית שמש, בית חולים פסיכיאטרי איתנים, מרכז לבריאות הנפש כפר שאול, מרכז לבריאות הנפש טלביה, בית חם, וכן בבית החולים הדסה עין כרם.


ורדית ווקנין

מנהלת מחלקת מניעה

ורדית צולמן ווקנין מנהלת מחלקת מניעה ברטורנו, עובדת ברטורנו 20 שנה. שירתה בצבא כמשקי"ת ח"ן-ת"ש. למדה מינהל עסקים ותיירות. בהמשך למדה פסיכולוגיה וחינוך.


עמרי לבני

מנהל חווה טיפולית

עמרי לבני, מנכל מרכז אופק להכשרת מדריכים מטפלים. משמש כמנהל המקצועי של קורסי הרכיבה ברטורנו. בעל נסיון של למעלה מ 30 שנה בעבודה עם סוסים במגוון תחומים וסגנונות רכיבה. מתמחה בהכשרת מדריכי רכיבה ורכיבה טיפולית מזה 15 שנה.


 אילה אלבאז

רכזת המרכז הטיפולי אוניברסיטאי מטעם רטורנו

אילה היא עובדת סוציאלית קלינית העובדת ברטורנו בעשר השנים האחרונות.  ניהלה סניף של היחידה האמבולטורית של רטורנו בירושלים שנתן מענה לבני משפחות של מכורים. כיום אילה אחראית על הדרכות והכשרות מקצועיות לצוות רטורנו.  בנוסף אילה הינה מטפלת זוגית ומשפחתית, מטפלת בטראומה בשיטת EMDR  ודוקטורנטית במחלקה לקרימינולוגיה בר אילן. 
 
אני מאמינה כי החלמה קשורה ביכולת של האדם לגבש זהות חיובית, לשזור את חוויות החיים הקשות יחד עם הטובות ולהתבונן במבט מורכב על עצמו ועל האחר. הטיפול שאנו נותנים במפגשים מאפשר לעבור מתגובות הגנתיות והשרדותיות אל מבט מתבונן ובוחר בדרך חיים הנראית לו. דרך כלים אומנותיים ודינמים בקבוצות ובעבודה הפרטנית המשפחות הנמצאות אצלנו בטיפול מקבלות מבט מעניין ומסקרן על חייהם, מבט שמאפשר יצירת שינוי אצלהם ואצל המכור.

 

אלעד בורובסקי

מנהל קהילת הבוגרים 

אלעד בורובסקי הוא בעל תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, קורס התמכרויות בסיסי, הכשרה בראיון מוטיבציוני.


רותי פלאצ'י

מנהלת בית הספר של קהילת הנוער

לרותי פלאצ'י  B.A ותעודת הוראה.  


נועה סולומון

עוזרת סמנכ"ל טיפול 

 


עורך דין שלומי סבג

סמנכ"ל כספים

עו"ד שלומי סבג משפטן וחשבונאי בעל ניסיון רב שנים בתחום הפלילי והאזרחי.


נתנאל קוסקס

מנהל חוות רכיבה על סוסים

נתנאל קוסקוס מדריך רכיבה טיפולי ומערבי, מאמן ספורט רכבתי, מאלף.


עדי עבאדי 

מנהלת "מפגשים" – היחידה האמבולטורית 

עדי עבאדי שפירא, תואר שני (MSW) בעבודה סוציאלית קלינית מהאוניברסיטה העברית. מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מוסמכת שלב ב' בEMDR. ניסיון של מעל 10 שנים בעבודה עם התמכרות ותלות יתר.


מרים בולבין

מנהלת בית הספר של אישפוזית אלה

 

 

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:  9056*
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו *9056 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן