חיפוש
Close this search box.

חווה טיפולית

חווה טיפולית

חווה טיפולית

החווה הטיפולית ברטורנו הוקמה בשנת 2000. הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל ומייסד רטורנו, שבין הכשרותיו הוא גם מדריך רכיבה מוסמך, כתב את הספר "מה שתבחר" המציע שיטת טיפול מיוחדת המשלבת עבודה עם סוסים עם שיטת שנים עשר הצעדים המוכרת בטיפול בהתמכרויות. הקמתה של החווה, בהכוונתו ובפיקוחו של הרב אקשטיין, נועדה להעניק מענה טיפולי נוסף ומשמעותי בעבור המטופלים בקהילות הטיפוליות ברטורנו.

החווה הטיפולית היא מרכיב בלתי נפרד בתהליך גמילה מהתמכרויות

ניסיון רב השנים של אנשי הטיפול ברטורנו מוביל להבנה כי ה"שימוש" באלכוהול, סמים, הימורים, מין או תלות יתר אחר הוא פתרון לכאב רגשי עמוק. כדי לברוח מההתמודדות עם הכאב הרגשי הסוער פונה המכור לשימוש. בתהליך הטיפול והגמילה לומד המכור לזהות את הרגשות ודפוסי ההתנהגות שלו וליצור מסוגלות להיחשף אליהם מבלי להשתמש. הסוס, שהיא חיה בעלת יכולת זיהוי גבוהה של רגשות, מאתרת את החולשות ואת הפחדים של הרוכב ועוזרת לו ללמוד על עצמו. 

רבים מהמכורים בתחילת דרכם לא יודעים לבטא את רגשותיהם ולא לדבר עליהם. לעיתים טראומת ילדות מורכבת או פגיעה מינית מונעים מהם מלהרגיש ובעיקר מלדבר על מה שהם חשים מתוך פחד תמידי שלא יבינו אותם. כחלק מתהליך ההחלמה והבנייה האישית הרוכבים ברכיבה הטיפולית גם משתלבים בעבודה בחווה ומתחברים אליה. החיבור מסייע להם להתחיל לחוש, לחוות, לכאוב, להתגעגע ובעיקר לדבר על מה שהם חווים.
ואכן, לא פעם מטופלים מציינים בסיפור ההחלמה שלהם את הסוס שדרכו הם הצליחו להיפתח, להתבטא ולהרגיש.

שיעורי רכיבה

בחווה מקבלים המטופלים שיעורי רכיבה שבועיים שהם רכיב משמעותי בתהליך הטיפולי שלהם, והם אמונים על התפקוד השוטף של החווה בהנחיית צוות המקום.

הצוות המקצועי בחווה נותן מענה וטיפול לילדים ונוער המתמודדים עם מגוון אתגרים, הזקוקים לטיפול ברכיבה. החווה הטיפולית מוכרת ע"י כל קופות החולים, והילדים מגיעים דרך הפניות מקופות החולים כמו גם באופן פרטי.

בית הספר לרכיבה

בחווה פועל גם בית הספר לרכיבה מערבית וטיפולית להכשרת מטפלים בעזרת רכיבה.

לפרטים נוספים על החווה הטיפולית צרו קשר!

אנחנו כאן בשבילכם…

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן