חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בלוג

בלוג

חיבוק ברזל

חיבוק ברזל – אתם לא לבד!

אירועי הטבח המזעזעים שביצע ארגון הטרור חמאס בישראל בשמחת תורה ניפצו קהילות שלמות, וחיי כולנו השתנו לנצח. בתגובה למציאות המחרידה הזו, יזמנו בארגון 'רטורנו' תכנית ייחודית בשם "חיבוק ברזל":

קרא עוד »
התמכרות

למה אנחנו מתמכרים?

התמכרות היא סוגיה קשה ומורכבת המשפיעה על אנשים בכל רחבי העולם. בעוד שאנחנו יכולים להבין בצורה כללית מהי התמכרות, השאלה "למה אנחנו מתמכרים?" נותרה חידה עבור אנשי המקצוע. במאמר זה נתעמק בטבעה הרב-גוני של ההתמכרות, ונבחן את הגורמים הפסיכולוגיים, הביולוגיים והסביבתיים התורמים להתפתחותה.

על ידי שפיכת אור על הגורמים הבסיסיים המובילים להתמכרות, נוכל להבין יותר לעומק את הנושא הזה ולבנות אסטרטגיות יעילות יותר למניעת התמכרויות ולטיפול בהן, שכן הבנה מקיפה של ההתמכרות חיונית להצלחת תהליך השיקום:

קרא עוד »
לא לסמים

המלחמה בסמים: עוברים לשלב הבא

התמכרות לסמים היא אתגר עולמי מתמשך, המשפיע חמורות על אנשים יחידים, משפחות וקהילות. למרות המאמצים לטפל בנושא זה, ההתמכרות לסמים ממשיכה לשגשג ולפרוח בכל שכבות הגיל והאוכלוסיות השונות.

במאמר זה נבחן את הבעיה הרב-גונית של ההתמכרות לסמים ונציע נקודת מבט חדשה על מה שעלינו לעשות כדי להילחם בה ביעילות. ננסה להתמקד כאן על בניית גישה הוליסטית, הכוללת מניעה, טיפול, תמיכה ושינוי בעמדות החברתיות. על ידי הכרה באופי המורכב של ההתמכרות לסמים, נוכל לפתח אסטרטגיה מקיפה ולעצב עתיד מזהיר יותר לילדינו:

קרא עוד »
גמילה מהתמכרויות

החוזק שבפגיעות: זה בסדר לבקש עזרה!

המסע להחלמה מהתמכרות מלא באתגרים, פיזיים ופסיכולוגיים כאחד. אחד החסמים המשמעותיים ביותר איתם מתמודדים מכורים הוא הסטיגמה הקשורה לבקשת עזרה. התפיסה המוטעית לפיה פנייה לסיוע היא סימן לחולשה, יכולה להרתיע רבים מלעשות את הצעד החשוב ביותר לקראת החלמה.

במאמר זה ננסה לנפץ את המיתוס הזה ולבסס את העובדה שבקשת עזרה בתהליך החלמה מהתמכרות אינה מעשה של חולשה; זהו, למעשה, מעשה אמיץ מאוד. מאמר זה מיועד לאנשים המתמודדים עם התמכרות, וינסה לשנות את הנרטיב סביב בקשת עזרה:

קרא עוד »
יש תקווה

כיצד לא נופלים כשהכל מתפרק סביבי?

התמכרות היא יריב מסוכן, שמנסה לטרוף אנשים ברגעים החלשים ביותר שלהם. הרבה מאוד אנשים מרגישים בשבועות האחרונים שהכל מתפרק סביבם – הזוועות מטבח החמאס נחשפו, אנשים מגויסים למילואים, העבודה לא סדירה והילדים בוכים בבית מהאזעקות. הם רק רוצים לברוח קצת מהמציאות…

במאמר זה ננסה לסייע ולהסביר כיצד להישאר חזקים ולהימנע מנפילה להתמכרות או מהישנות שלה כאשר הכל סביבנו מתפורר:

קרא עוד »
חרבות ברזל

איך נלחמים בהתמכרות כשמתחוללת מלחמה?

התמכרות היא יריב ערמומי שאינו יודע גבולות, ולעתים קרובות היא משגשגת בפינות האפלות ביותר של חיינו. כאשר אנו מתמודדים עם המציאות הקשה של הזוועות והמלחמה שכפה עלינו ארגון הטרור חמאס, הדחף לברוח מהמציאות למקום מפלט שקט הופך למשכנע עוד יותר.

עבור אלה הלכודים בהתמכרות, או אלו העומדים על שפתה – הכאוס והלחץ של מלחמה יכולים להיות טריגר חזק שידחוף אותם אל מעמקי ההתמכרות באופן בלתי נשלט. בנסיבות קשות שכאלה, חשוב להכיר בכך שהמלחמה בהתמכרות היא לא רק אפשרית, אלא חיונית להישרדות ולבריאות הנפשית של כל אחד מאיתנו:

קרא עוד »
סביבה בריאה למחלים מהתמכרות

הדרך להחלמה עוברת בסביבה בריאה

מרכזי גמילה מסמים כמו רטורנו אמנם ממלאים תפקיד משמעותי בתהליך ההחלמה, אך המסע לעבר פיכחון אינו מסתיים בכניסה למכון גמילה. למעשה, זו רק ההתחלה. אחד הגורמים הקריטיים ביותר שמשפיעים על הצלחתו של תהליך ההחלמה הוא הסביבה בה המחלים נמצא. יצירת סביבה בריאה ותומכת היא חיונית בדרך לגמילה:

קרא עוד »
מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מה זה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות?

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה מקיפים לאנשים הנאבקים בהתמכרויות שונות. בניגוד לאשפוזית, מרכזי יום אינם דורשים מהמטופלים להתגורר במתקן. במקום זאת, המכורים משתתפים במפגשי טיפול במהלך היום וחוזרים לבתיהם בערב. האם זה מתאים לכם? בואו נבדוק:

קרא עוד »
גמילה מאלכוהול

המדריך הלא-מקוצר לגמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול היא נושא קשה ומאתגר המשפיע על מיליוני אנשים ומשפחות ברחבי העולם. למרבה המזל, יש תקווה ועזרה זמינה באמצעות תוכניות לטיפול בהתמכרות לאלכוהול. במדריך מקיף זה נתעמק בעולם הגמילה מאלכוהול, נחקור במה תהליך גמילה זה כרוך, נבין למה חיוני להיגמל מאלכוהול ונלמד כיצד לנווט את המסע להחלמה:

קרא עוד »

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן