חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול

 

אלכוהול, כמו סמים אחרים, הוא חומר פסיכו-אקטיבי אשר משפיע על מערכת העצבים במוח. האלכוהול גורם לשינויים בתודעה, ברגשות ובהתנהגות, ולכך מתווספת גם השפעה שלילית על כושר השיפוט ועל הפעולות המוטוריות. כאשר אדם שותה כמות מתונה של אלכוהול יכולותיו נפגעות בצורה מועטה וההשפעה חולפת בתוך זמן קצר – בדרך כלל ללא אירועים משמעותיים. לעומת זאת, כאשר אדם מפריז בשתייה ושותה לשוכרה, הוא עלול להגיע למצב שבו הוא לא מצליח לשלוט בהתנהגותו. אדם הנוהג במצב כזה עלול להיות מעורב בתאונות או בקטטות, לחוות דחף מיני מוגבר העלול לגרום לו להתנהג בצורה לא מכבדת ובאופן כללי – להוות סכנה לאחרים ולעצמו.

אם זה קורה פעם אחת במסיבה בגלל חוסר שימת לב לכך ששותים יותר מדיי – ניחא, אולם אם מדובר במצב יומיומי שאדם מגיע אליו מתוך רצון לברוח מהמציאות ולא להתמודד עם קשיים בחייו – מדובר במצב חמור של התמכרות לאלכוהול.

ההשלכות של התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול היא התמכרות לכל דבר. אמנם אלכוהול נמכר באופן חוקי לבני 18 ומעלה, אולם שימוש מופרז בו עלול להוביל להתנהגויות מפרות חוק. גם אם ההשלכות הן לא כל כך מרחיקות לכת, הרי שהתלות באלכוהול, החיפוש התמידי אחריו וחוסר היכולת לתפקד בלעדיו – עלולים להוביל לבעיות חמורות ביחסים עם בני המשפחה, לאיבוד מקום העבודה ועוד.

אין ספק, כי חשוב מאוד לטפל במצב של התמכרות לאלכוהול כמה שיותר מהר, וזאת משלוש סיבות עיקריות:

לשמור על הגוף מפני פגיעות האלכוהול – ידוע כי צריכה מופרזת של אלכוהול עלולה להוביל לנזק בלתי הפיך לכבד.

לשמור על כל מה שהשגנו בחיים – מקום העבודה, החברים, המשפחה ולא פחות חשוב – השם הטוב.

לשמור על החיים עצמם – אלכוהול משחרר מעכבות, ועלול לגרום לתחושה של שליטה למרות שיכולת השיפוט נפגעת מאוד. מצבים כאלה עלולים להביא לנהיגה תחת השפעת אלכוהול שהיא מסוכנת מאוד, לתחושה של חוזק ולכן למעורבות בקטטות ועוד ועוד.

מה עושים במקרה של התמכרות לאלכוהול?

אם יש לכם חבר או קרוב משפחה שחווה תהליך של התמכרות מאלכוהול, חשוב לפעול במהירות על מנת להכניס אותו לתהליך גמילה במסגרת מרכז גמילה כדוגמת מרכז הגמילה של רטורנו, שנחשב לאחד מהמכונים המובילים בארץ. לרוב המהלך הראשוני הזה הוא מאוד לא פשוט, א' בגלל שהמכור לא מבין ולא מודה בכך שהוא מכור וב' מכיוון שהמכור לא מוכן בכלל לקבל את האפשרות שהוא זקוק לטיפול. גורמים מקצועיים יוכלו לסייע לכם בשלב זה וחשוב שתשתמשו בעזרה זאת.

האם גמילה מאלכוהול היא סופית?

בהגדרה התשובה היא כן. יחד עם זאת, עד לגמילה סופית ייתכנו מעידות  קטנות פה ושם וזהו תפקידו של מכון הגמילה לצייד את הנגמל בכל הכלים על מנת להימנע מחזרה לאלכוהול לאחר הגמילה. על פי הצורך ניתן לבצע הליך גמילה נוסף ומקוצר. כל תהליך כזה מחזק יותר ויותר את הגמילה ומקרב אותה יותר ויותר למצב של גמילה סופית ממצב של התמכרות מאלכוהול.

הטיפול בהתמכרות לאלכוהול ברטורנו

אנחנו ברטורנו מודעים לכל הסכנות שיש בהתמכרות לאלכוהול, ומציעים תוכנית גמילה מקיפה, אשר סייעה כבר לרבים מאוד.

תוכנית הגמילה מתקיימת במרכז רטורנו בתנאי פנימייה מלאים, וכוללת מפגשים קבוצתיים ואישיים המועברים על ידי מדריכים מוסמכים. במפגשים אלה מקבלים המשתתפים כלים להתמודדות עם המציאות ללא אלכוהול ולשליטה ברגשות, כאשר עצם העובדה שהם עוברים את התהליך עם אנשים שנמצאם במצב דומה לשלהם – מקל עליהם מאוד. בנוסף למפגשים אנו מקיימים פעילויות שונות כגון רכיבה טיפולית על סוסים, טיפול בעזרת בעלי חיים, טיפול בעזרת פעילות גופנית ועוד – פעילויות אשר תורמות להצלחת תהליך הגמילה מאוד.

 

לקבלת מידע נוסף אודות גמילה מאלכוהול במרכז רטורנו חייגו עכשיו: 02-999-8244 או דרך האתר ונשמח לספק לכם את כל התשובות ולסייע ככל שאפשר.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן