חיפוש
Close this search box.

גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול

גמילה מאלכוהול נחשבת לאחד מתהליכי הגמילה הקשים ביותר. יחד עם זאת, בעזרת טיפול נכון, ניתן לעבור את התהליך בהצלחה ולהיגמל מאלכוהול.

שלבי הגמילה:

השלב הראשון של גמילה מאלכוהול הוא השלב הפיזי, השלב השני הוא השלב הרגשי והשלב השלישי של גמילה מאלכוהול הוא השלב הרוחני.


השלב הראשון של גמילה מאלכוהול – השלב הפיזי

השלב הפיזי של גמילה מאלכוהול הוא השלב שבו מלמדים את הגוף מחדש איך לתפקד ללא האלכוהול. שלב זה של הגמילה נמשך כ- 21 יום, ומלווה בדרך כלל בחרדות, בהתכווצויות שרירים ובהזיות. ההשלכות הגופניות של גמילה מאלכוהול הן כאלה, משום שמזה זמן רב הגוף לא ידע לתפקד ללא האלכוהול והרגיש שהוא זקוק לו, וכאשר האלכוהול איננו – הגוף צריך להסתגל מחדש לתפקוד נכון.

השלב השני של גמילה מאלכוהול – השלב הרגשי

בשלב השני האדם הנמצא בתהליכי גמילה צריך ללמוד איך להתמודד עם המציאות ועם הרגשות שיוצרת אצלו המציאות הזאת – ללא האלכוהול. המקום בו האדם נמצא עכשיו הוא מקום שבו שותים כדי להתמודד עם רגשות מסוימים (עצב, כעס, חרדה), ואילו במרכז הגמילה אנחנו מספקים לו כלים שיאפשרו לו להתמודד עם אותם רגשות בדיוק – בלי לשתות אלכוהול. ההתמודדות מתבצעת באמצעות שיחה, שיתוף וקבלת כלים מעשיים מחזקים מהמדריכים עצמם.

השלב השלישי של גמילה מאלכוהול – השלב הרוחני

השלב שבו המטופל מתחיל לגלות על עצמו דברים אשר כל זמן שהוא היה מכור לאלכוהול הוא לא היה מודע לקיומם. ברוב המקרים מדובר בגילוי של דפוסי התנהגות קיצוניים, דפוסי חשיבה קיצונית ודפוסי התנהגות נוספים, שכדאי לקבל כלים כדי ללמוד איך למגר.

אין ספק, כי התהליך של גמילה הוא תהליך לא פשוט אשר מצריך הרבה מאוד תעצומות נפש והרבה מאוד חוזק נפשי, אבל אין גם ספק, כי כאשר מקבלים את הליווי ואת הטיפול הנכונים – הוא לגמרי אפשרי.

אנחנו במרכז רטורנו מעבירים תהליכי גמילה מאלכוהול מזה שנים רבות, ובזכות ההתמדה, הרצון והידע שרכשנו עם השנים – זוכים ללא מעט הצלחות.

לקבלת מידע נוסף אודות הליך הגמילה מאלכוהול עבורכם או עבור היקרים לכם – צרו קשר 9056*.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

כתיבת תגובה

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן