גמילה מסמים קלים

גמילה מסמים קלים

סמים קלים, בניגוד לסמים קשים, הם סמים אשר לוקח יותר זמן להתמכר אליהם, קל יותר לחדול להשתמש בהם, הנזק שהם גורמים לגוף ולנפש הוא קל יותר ולא קיימת התמכרות פיזית אלא "רק" נפשית. 

אמנם, החוק היבש בישראל אינו מבדיל בין סמים קלים לסמים קשים, אולם לאור העובדה שההשפעות וההשלכות שיש להם על הגוף ועל הנפש הן שונות – ניתן בהחלט לבצע את ההפרדה הזאת.

הסמים הקלים המוכרים והנפוצים ביותר בארץ ובעולם הם מריחואנה וחשיש – סמים הנצרכים באמצעות עישון. הרבה מהמשתמשים בסמים אלה מתחילים את השימוש באירועים חברתיים שונים, וחלק מהם מתחילים את השימוש בשעת דחק – מתוך רצון לברוח קצת מהמציאות ולהרגיש טוב יותר.


לא משנה מאיזו סיבה התחילה צריכת הסמים  הקלים – הרוב המוחלט של המשתמשים בהם לא יודו שהם מכורים ושהם צריכים להתחיל תהליך גמילה מסמים. הם יגידו שהם יכולים להפסיק מתי שהם רק רוצים, יבטלו בהינף יד את הטענות להתמכרות בטענה נגדית שהם עובדים, לומדים, מנהלים חיי משפחה מופלאים ועוד. 

טענות אלה יכולות בהחלט להיות נכונות עבור חלק מהמשתמשים, אולם חלק מהם יכולים כבר להיות מכורים, וגם אלה שלא – עלולים להתמכר בהמשך וגם להתחיל להתנסות בסמים קשים.

רטורנו – גמילה מסמים קלים למען עתיד טוב יותר

גמילה מסמים קלים

לכאורה, השימוש בסמים קלים אינו פוגע באיכות החיים של המשתמשים: הם ממשיכים לנהל חיי משפחה, ממשיכים לעבוד וממשיכים לתפקד, וגם אם הם משתמשים בסמים קלים כל יום או כמה פעמים ביום – הם יכולים להיראות בסדר גמור. 

למרות זאת, מחקרים הוכיחו שהשימוש בסמים קלים מקהה את החושים, ולכן רבים מהמשתמשים חווים ירידה בתפקוד הכללי וכבר לא ממצים את הפוטנציאל הגלום בהם.

אנחנו ברטורנו מבינים, כי למשתמשים בסמים קלים נראה כי השימוש בסמים אינו פוגע באיכות החיים. אבל אנחנו גם מבינים, כי השימוש בסמים קלים גורם לירידה בתפקוד הכללי וכתוצאה מכך עלול לגרום למשברים בחיי המשפחה, בעבודה או בלימודים. 

אנחנו גם מבינים, כי השימוש בסמים קלים עלול להוביל לשימוש בסמים קשים, שכן בשלב מסוים הגוף מתרגל לסמים וההשפעה שלהם נחלשת. מכיוון שהנזקים של התמכרות לסמים קשים הם הרבה יותר חמורים, אנחנו ממליצים לבצע תהליך גמילה מסמים קלים, ולאפשר למשתמשים לחזור לחיים נורמטיביים – ללא הסמים.

תהליך גמילה מסמים קלים

תהליך גמילה מסמים קלים ברטורנו הוא תהליך ארוך ומקיף, אשר במהלכו מקבלים המטופלים כלים משמעותיים להתמודדות עם רגשות ולתפקוד יומיומי תקין – ללא הסמים. תהליך הגמילה מועבר על ידי מדריכים מנוסים אשר עברו את כל ההכשרות הנדרשות, ומלווה בפעילויות שונות כמו רכיבה על סוסים, טיפול בבעלי חיים ועוד.

מכיוון שגמילה מסמים קלים בדרך כלל אינה מלווה בתופעות גמילה חמורות כמו אלה המלוות תהליך גמילה מסמים קשים, הרי שכאשר הוא מתבצע בקבוצה, עם התמיכה והעידוד של המדריכים – הוא מצליח בהרבה מאוד מקרים.

לקבלת מידע נוסף אודות תהליך גמילה מסמים קלים ולקביעת פגישה – צרו עמנו קשר טלפוני: 9056* או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

אנחנו כאן בשבילכם…

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן