גמילה מפורנו

גמילה מפורנו

פורנוגרפיה, או בשמה המקוצר "פורנו", היא הצגה של מין, בין אם בכתיבה, בין אם בצילום ובין אם בסרט – בצורה מוקצנת ובדרך שאינה הדרך המקובלת לקיים יחסי מין. בעידן הממוחשב בו אנו חיים, כשאינטרנט פתוח לכולם ואפשר לחפש ולמצוא שם הכול, אפשר לחפש ולמצוא שם גם הרבה מאוד סרטי פורנו – סרטים המציגים יחסי מין שאינם כוללים רגש ומכוונים רק לעינוגי הגוף.

כמובן שצפייה בסרטים אלה, בעיקר בגילאים הצעירים, יכולה לגרום לעיוות המציאות, לכך שהצעירים יחשבו שזו הדרך לקיים יחסי מין וכמובן שגם להתמכרות שמצריכה גמילה מפורנו.


מהי התמכרות לפורנו?

התמכרות לפורנו, כמו כל התמכרות אחרת, היא מצב שבו אדם הופך להיות אובססיבי לצפייה במגזינים או בסרטים המציגים פורנו. התנהגות זו יכולה לפגוע בו בשתי דרכים עיקריות:

עיוות של המציאות – בגלל הצפייה באנשים שמקיימים יחסי מין שלא בדרך המקובלת, אפשר לחשוב שזאת הדרך הנורמטיבית דווקא ולחוות דחייה בעת רצון לקיים מערכת יחסים זוגית.

הסתגרות ודיכאון – פורנו יכול להיות סם ככל סם אחר. מי שנופל להתמכרות אליו יכול למצוא את עצמו מסתגר כל היום בחדר (כדי שלא יגלו מה הוא עושה), צופה בסרטי פורנו ומנתק את עצמו מהחברה ומהחיים. בהמשך מצב זה מוביל הרבה פעמים גם לנפילה להתמכרויות אחרות כמו התמכרות לאוננות, לאלכוהול או לסמים.

מובן שמצבים אלה אינם רצויים בעליל, ולכן חשוב להתחיל תהליך של גמילה מפורנו כמה שיותר מהר.

מרכז רטורנו – תהליך גמילה מפורנו

התהליך של גמילה מפורנו במרכז רטורנו הוא תהליך המתבצע במרכז עצמו בתנאי פנימייה מלאים. המשתתפים בתהליך משתתפים בקבוצות תמיכה מונחות בהן הם מקבלים כלים שונים להתמודדות עם דחפים, להבעת רגשות וליצירת קשרים בריאים עם אנשים אחרים. בנוסף, סדנת הגמילה כוללת מפגשים אישיים על פי הצורך, לטובת יצירת יחסי אמון ולטובת קבלת הדרכה אישית להתמודדות נכונה עם המצב. בסדנה משולבים גם טיפולים שונים המיועדים לסייע למודרכים להתמודד עם החסר של הפורנו, ביניהם טיפול בספורט, טיפול באמצעות בעלי חיים ורכיבה טיפולית על סוסים.

בזכות הידע והניסיון של רטורנו בתחום המודרכים שלנו מקבלים את כל הכלים להתמודדות עם התחושות הפיזיות והנפשיות של גמילה מפורנו, ויש לנו בתחום הצלחות לא מעטות.

אם אתם או יקיריכם מכורים לפורנו ורוצים להיגמל – צרו קשר עוד היום עם רטורנו, ונלווה אתכם יד ביד בתהליך גמילה מפורנו עד להצלחתכם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה ראשונית חייגו 9056* או צרו עמנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

אנחנו כאן בשבילכם…

yaels@retorno.org
טלפון:  9056*
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

כתיבת תגובה

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו *9056 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן