חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בלוג

בלוג

גמילה מפורנו

האם אני מכור לפורנו?

בני נוער רבים, בשלב כזה או אחר של חייהם, תופסים לפתע את עצמם בבהלה ושואלים: "האם אני מכור לפורנו? האם אני צורך פורנו באופן מוגזם? האם זה בכלל הגיוני?". אז קודם נרגיע אתכם: אתם כנראה לא מכורים לפורנו. יכול להיות שכן, אבל הסיכויים ממש קטנים. כך תבדקו האם אתם במצב תקין:

קרא עוד »
התמכרות למסכים

התמכרות בני נוער למסכים

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, מסכים נוכחים בכל מקום בחיינו. מסמארטפונים ועד למשחקי מחשב, מכשירים אלו מציעים לנו עולם שלם של בידור בקצב מהיר. עם זאת, ישנו חשש גובר לגבי התמכרות של בני נוער למסכים, שעלולה להיות בעלת השפעות שליליות עמוקות עליהם בכל המישורים:

קרא עוד »
ההימור האחרון

ההימור האחרון

היי, אני אודי. אף פעם לא קל לי לספר את הסיפור שלי, אבל אם אפילו אדם אחד בלבד יקרא אותו ויבין שהוא צריך לטפל בעצמו – הכל שווה את זה. אז הנה, זה הלב שלי שעל השולחן פה:

קרא עוד »
התמכרות למין

איך מזהים התמכרות למין?

פעילות מינית היא חלק טבעי ובריא מחיי האדם. עם זאת, עבור אנשים מסוימים, הדבר יכול להתפתח להתנהגות כפייתית והרסנית, שתוביל להתמכרות למין. התמכרות למין היא מצב מורכב שמשפיע לרעה על חייו האישיים, הרגשיים והמקצועיים של אדם. במאמר זה ננסה להבין מדוע התמכרות זו היא כה מסוכנת, ואיך ניתן להתמודד איתה:

קרא עוד »
התמכרות גנטית

התמכרות: גנטית או נרכשת?

הוויכוח למי יש את ההשפעה הגדולה ביותר על חייו של האדם, לגנטיקה או לסביבה, עומד במוקד הניסיונות להבנת ההתנהגות והתכונות האנושיות כבר עשרות שנים. כשמדובר בהתמכרות, השאלה אם היא נוצרת בעיקר מגורמים גנטיים או נרכשת בשל השפעות סביבתיות נותרה כנושא עמוק למחקר ולדיונים. במאמר זה ננסה לסקור את שני צדדי המטבע:

קרא עוד »
משמעות לחיים

האם מציאת משמעות לחיים מונעת התמכרות?

להתמכר זה מפחיד. אנחנו חיים בדור שבו אנשים נופלים להתמכרויות שונות ומשונות על ימין ועל שמאל, ואנחנו רוצים לשמור על עצמנו, כדי שלא נגיע, חלילה, למצב כזה. הלכנו לשאול את הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל ומייסד מרכז הגמילה מהתמכרויות 'רטורנו', את שאלת השאלות: "האם מציאת משמעות לחיים מונעת התמכרות"?

קרא עוד »
התמכרות בני נוער

10 סימנים לזיהוי התמכרויות בקרב בני נוער

גיל ההתבגרות הוא גיל רגיש, ועם כל הטוב שהוא טומן בחובו – הוא טומן גם סיכונים. זיהוי התמכרות אצל בני נוער יכול להיות מאתגר, אך חשוב מאוד לזכור שהתערבות מוקדמת ומתן עזרה מקצועית יכולים להציל חיים! ננסה כאן לשתף עם ההורים והמורים עשרה סימנים נפוצים שיסייעו לזהות בני נוער שבאמת מתמודדים עם התמכרות:

קרא עוד »
התמכרות

מי באמת שולט בחיים שלכם?

החיים הם נסיעה פרועה ברכבת הרים, מלאה בפיתולים, לופים ואתגרים לא צפויים. אנחנו מרגישים בשליטה, מנווטים את הספינה לעבר היעד הרצוי שלנו, אבל מה היה קורה אם הייתם יודעים שמישהו אורב בצללים, מושך בשקט בחוטים של חייכם? מישהו שמתמרן כל החלטה שלכם, מכתיב את המחשבות, המעשים וכל שלב בחיים? ברוכים הבאים לעולם ההתמכרות, שבו ההתמכרות היא זו שמושכת בחוטים:

קרא עוד »
התמכרות למשככי כאבים

משככי כאבים: הרוצח השקט

במבט ראשון, משככי כאבים נראים כמו תרופה חיונית ובטוחה, אך לאחר התפשטות "מגפת האופיואידים" בארצות הברית, הרוצח השקט הגיע גם לישראל, ומכה בה קשות. תרופות אלו, המסווגות כאופיואידים, יכולות להוביל להתמכרות לסמים ולהשלכות הרסניות:

קרא עוד »

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן