חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בלוג

בלוג

התמכרות לקוקאין

מה עושה שימוש חד פעמי בקוקאין?

כולנו יודעים שקוקאין הוא אחד הסמים המסוכנים והקטלניים ביותר, אבל בכל זאת, כשאנחנו רואים את התור לשירותים במועדון גם לנו מתחשק לנסות את זה. רק פעם אחת, מה כבר יכול לקרות? אז הנה, בדקנו עבורכם מה יעשה לכם שימוש חד־פעמי בקוקאין:

קרא עוד »
התמכרות לאלכוהול

האם אלכוהול הוא סם?

בחברה של היום, אלכוהול הפך למוצר צריכה בסיסי. זה מתחיל מקידוש ומהבדלה על יין בשבת, ממשיך בבירה עם חברים ונגמר בכוסות של ויסקי או וודקה במסיבות. האם אלכוהול נחשב כסם? מה הסכנות בצריכת אלכוהול? תקראו ותופתעו, ולא לחיוב:

קרא עוד »
מכור מתחיל

המדריך למכור המתחיל

הלב דופק, הידיים רועדות, אבל הגיע הרגע שהבנתם: אתם מכורים. קראתם את המאמר "הצילו: איך מזהים מכור בתחילת הדרך?", וראיתם שאתם מזדהים עם הנכתב. זיהיתם שדפוסי ההתנהגות שלכם השתנו, ושאתם נמצאים בדרך מסוכנת שאין לדעת כמה נמוך היא תוריד אתכם. עכשיו מגיעה השאלה הכואבת: מה עושים???

קרא עוד »
התמכרות לפורנו

למה מתמכרים לפורנו?

התמכרות לפורנו היא בעיה הולכת וגוברת שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. היא מאופיינת בהתנהגות כפייתית שמובילה לצריכה מופרזת של פורנוגרפיה למרות ההשלכות השליליות הישירות של צריכה זו על החיים האישיים, המקצועיים והחברתיים. 

השאלה "למה מתמכרים לפורנו" היא שאלה שנחקרה רבות, והמחקרים גילו כי היא כרוכה בשינויים במוח שעלולים להוביל להתנהגות כפייתית. במאמר זה דיברנו עם הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל ומייסד מרכז הגמילה מהתמכרויות 'רטורנו', על השינוי במוח שמוביל להתמכרות לפורנו וכיצד המוח מתחבר מחדש להתנהגות כפייתית:

קרא עוד »
גמילה מציפרלקס ונוגדי דיכאון

גמילה מציפרלקס ומנוגדי דיכאון

עבור אנשים הנאבקים עם בעיות נפשיות כגון חרדה או דיכאון, תרופות נוגדות דיכאון כמו ציפרלקס ודומיה יכולות להציל חיים. תרופות אלו פועלות בדרך כלל על ידי שינוי האיזון של כימיקלים מסוימים במוח (מוליכים עצביים), אשר אחראים על ויסות מצב הרוח, השינה, התיאבון ותפקודים חשובים אחרים. 

חשוב להבין שמצד אחד אסור ליטול תרופות כאלו בלי הוראה מאיש מקצוע, כדי לא ליצור נזק, אך מצד שני צריך לדעת שהפסקת השימוש בתרופות האלו בפתאומיות, או ללא פיקוח רפואי מתאים, עלולה להוביל לתסמיני גמילה חמורים:

קרא עוד »
תחלואה כפולה

מה זה תחלואה כפולה, ואיך מטפלים בזה?

תחלואה כפולה הוא מצב מורכב שבו אדם חווה בו-זמנית התמכרות והפרעה נפשית. תחלואה כפולה היא מורכבת לאבחון ולטיפול, שכן התסמינים של ההתמכרות ושל ההפרעה הנפשית יכולים לעתים קרובות לחפוף ולהחמיר זה את זה. עם זאת, עם האבחון והטיפול הנכונים, גם אנשים עם תחלואה כפולה יכולים להחלים ולשפר את איכות חייהם.

קרא עוד »
התמכרות - איך מתמודדים עם רגשות בושה ואשמה

גמילה מהתמכרות: להתגבר על רגשות הבושה והאשמה

אחד הדברים הקשים ביותר במלחמה בהתמכרות הן התחושות, תחושות הבושה והאשמה. אחרי שהצלחנו להוציא את הראש מהבוץ ולהבין שאנחנו מכורים, אנחנו מתחילים להבין עד כמה לא רק פגענו בעצמינו, אלא גם באנשים שאנחנו אוהבים יותר מכל. איך מתגברים על רגשות הבושה והאשמה? יחיאל, בוגר מכון הגמילה מהתמכרויות 'רטורנו', בחר לשתף כאן את החוויה האישית שלו:

קרא עוד »
התמכרות לסמים

מה סמים עושים למוח ולגוף?

לסמים יש השפעה עמוקה על המוח והגוף. הם יכולים לייצר הנאה עזה, לשנות את מצב הרוח שלנו וליצור בריחה זמנית מהמציאות. עם זאת, להשפעות אלו יש מחיר. סמים עלולים לגרום לנזק פיזי ונפשי, כולל התמכרות לסמים ואפילו למוות.

ההבנה כיצד סמים משפיעים על המוח והגוף חיונית כדי לפעול למניעת התמכרויות וקידום המאבק בהם. אז איך סמים משפיעים? הלכנו לשאול את צוות המומחים של 'רטורנו', עמותה למניעה ולטיפול בהתמכרויות המפעילה את מרכז הגמילה המפורסם:

קרא עוד »

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן