חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

אודות העמותה

'רטורנו' הוקם במקסיקו בשנת 1990 ע"י הרב איתן אקשטיין

הרב אקשטיין הקים את 'רטורנו' בעת כהונתו כרב קהילה במקסיקו. בשנת 1996 חזר הרב אקשטיין ופתח את 'רטורנו' בישראל.

"רטורנו" בתרגום מספרדית זה פניית פרסה. אנחנו ברטורנו אומרים למכור התבלבלת בדרך? תעצור! נעזור לך לבצע את  פניית הפרסה.

לאורך השנים פיתחנו ברטורנו מודל טיפולי יחודי לטיפול בהתמכרויות, המודל היחודי תוך טיפול של אנשי מקצוע עם ליווי של תכנית 12 הצעדים שמיושמת כחלק בדרך החיים אצלנו ב'רטורנו', מביא את המטופלים לבחור בדרך חיים טובה ובריאה. 

כיום יש ב'רטורנו' קהילות בוגרים לגברים ונשים (בהפרדה), כמו"כ המרכז האמבולטורי 'מפגשים'. וקהילות הנוער לנערים ונערות (בהפרדה), ואת האישפוזית לנשים 'אלה'. מתוך הנסיון רב השנים של הצוות הטיפולי פותחו שיטות טיפול המעניקות לבוגרי רטורנו כלים להתמודדות בכל תחומי החיים ולאחר הטיפול להמשיך באורח חיים בריא ומשמעותי.

אנחנו מאמינים כי אין כל הבדל בין סוגי ההתמכרויות, אלכוהול, סמים, הימורים, מין ואוכל. ולכל מכור מגיע את הזכות לקבל עזרה, ומסייעים לכל מי שפונה. כמו"כ, הקמנו מערך לתמיכה בבני הזוג או ההורים של המכור להתמודדות עם התהליך של בן/ת הזוג או הילד/ה, וקיים ברטורנו מודל התערבותי יישוגי המסייע לנו לעזור גם למכורים שאינם מוכנים לקבל עזרה.

בשנת 2019 טופלו ב'רטורנו' מאות מכורים בכל מסגרות הטיפול. ובמסגרת המרכז למניעת התמכרויות שלנו ביקרו כ- 30,000 נערים ונערות, צוותי חינוך והורים, חיילים ושוטרים. המשתתפים בסדנאות ובימי העיון קיבלו כלים לזיהוי ולהתמודדות מול מחלת ההתמכרות. 

'מדברים על זה' השנה נערכו ימי עיון למאות אנשי מקצוע מהגזר הדתי /חרדי בהשתתפות רבנים וגופי טיפול מובילים על דרכי הזיהוי וההתמודדות עם התמכרויות.

רטורנו מפוקח ע"י משרדי הרווחה והבריאות, ועובד בשת"פ עם כלל משרדי הממשלה וגופי הביטחון של מדינת ישראל צה"ל ומשטרת ישראל.

לרטורנו מגיעים נציגי מדינות מרחבי העולם כדי ללמוד את השיטה הייחודית אותה פיתחה העמותה.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן