בלוג

בלוג

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות

מה זה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות?

מרכז יום לטיפול בהתמכרויות הוא מתקן מיוחד שנועד לספק טיפול ותמיכה מקיפים לאנשים הנאבקים בהתמכרויות שונות. בניגוד לאשפוזית, מרכזי יום אינם דורשים מהמטופלים להתגורר במתקן. במקום זאת, המכורים משתתפים במפגשי טיפול במהלך היום וחוזרים לבתיהם בערב. האם זה מתאים לכם? בואו נבדוק:

קרא עוד »
גמילה מאלכוהול

המדריך הלא-מקוצר לגמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול היא נושא קשה ומאתגר המשפיע על מיליוני אנשים ומשפחות ברחבי העולם. למרבה המזל, יש תקווה ועזרה זמינה באמצעות תוכניות לטיפול בהתמכרות לאלכוהול. במדריך מקיף זה נתעמק בעולם הגמילה מאלכוהול, נחקור במה תהליך גמילה זה כרוך, נבין למה חיוני להיגמל מאלכוהול ונלמד כיצד לנווט את המסע להחלמה:

קרא עוד »
כמה עולה גמילה מסמים

כמה עולה גמילה מסמים והאם עדיף מרכז גמילה פרטי?

כמה עולה גמילה מסמים? מה ההבדל בין מרכז גמילה פרטי למרכז גמילה ממשלתי? האם מרכז גמילה פרטי הוא טוב יותר? מה זה אשפוזית? מה זה מרכז יום לטיפול בהתמכרויות?

אם פעם שאלתם את עצמכם את השאלות האלו – אתם לא לבד; אלו שאלות שאנחנו, במכון גמילה 'רטורנו' מקבלים על בסיס יומי, ולכן החלטנו שצריך לענות על כל השאלות האלו במרוכז, כאן. אז…

קרא עוד »
התמכרות לפורנו

התמכרות לפורנו: זה לא משחק ילדים

בעידן הדיגיטלי, שבו תוכן פורנוגרפי זמין לכל אחד בכיס, חלה עליה בהתמכרות לפורנו, שמשפיעה בצורה ישירה על חייהם ועל מערכות היחסים של אנשים רבים. בעוד שרבים צורכים פורנוגרפיה באופן סביר, ישנם כאלו שמפתחים התמכרות המשבשת את חייהם ומערכות היחסים שלהם. במאמר זה נבחן את ההתמכרות לפורנו ואת השלכותיה, ונסביר מדוע יש לפנות בהקדם לטיפול גמילה מפורנו:

קרא עוד »
גמילה מסמים

גמילה מסמים – אפשר לצאת מזה

התמכרות לסמים פוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. היא לא מפלה על סמך גיל, מין או מצב סוציו-אקונומי. עם זאת, החדשות הטובות הן שגמילה מסמים היא תמיד בהישג יד, אם רק תרצו. במאמר זה נלך איתכם יד ביד במסע ההחלמה מהתמכרות לסמים, נבין את חשיבות השיקום ונראה עד כמה טוב יכול להיות סופו של המסע:

קרא עוד »
התמכרות למין

התמכרות למין: איך מסייעים לאהוב הסובל?

התמכרות למין היא מצב מורכב שיכול להשפיע עמוקות על המכורים ועל מערכות היחסים שלהם. גם אם זיהיתם שאדם שאתם אוהבים סובל מהתמכרות למין, לא תמיד תדעו מה לעשות, איך לפנות אליו ולהסביר לו שהוא צריך עזרה, או בכלל איך לזהות שהוא אכן מכור למין. במאמר זה ננסה לסייע לכם בדיוק בזה:

קרא עוד »
התמכרות לאלכוהול

טיפול בהתמכרות לאלכוהול – יוצאים מהמבוך

התמכרות לאלכוהול היא מורכבת ומאתגרת, ויכולה להשאיר אנשים לכודים בתוך מבוך של דפוסים הרסניים. עם זאת, התקווה קיימת, וטיפול מתאים אצל אנשי מקצוע מוביל את המכורים אל מחוץ למבוך ואל חיים של פיכחון, בריאות והגשמה:

קרא עוד »
היום שאחרי ההתמכרות

מה יקרה איתי ביום שאחרי ההתמכרות?

המסע לניצחון על ההתמכרות הוא צעד אמיץ לעבר עתיד מזהיר יותר. עם זאת, מכורים רבים שואלים את עצמם "מה יקרה איתי ביום שאחרי ההתמכרות? איך אוכל לחזור לעצמי? איך אוכל לנהל חיים רגילים?". במאמר זה ננסה לנתח את המצב:

קרא עוד »
יישוג

מה זה יישוג?

בעולם הגמילה מהתמכרויות, המונח "יישוג" הוא חשוב מאין כמותו. תפיסה זו היא חורגת מגבולות הטיפול הקליני היבש, וכוללת את התפיסה הרחבה יותר, של הושטת יד לעזרה לאלה הזקוקים לה ביותר. במסע אל עבר החלמה לא ניתן לזלזל בכוחה של הסברה, שכן היא ממלאת תפקיד מרכזי בהפלת החומות והמחסומים, ומטפחת חיבור וסלילת דרך לריפוי מתמשך:

קרא עוד »

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן