חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

היחידה למניעה

היחידה למניעה

המחלקה למניעת התמכרויות  

במסגרת פעילויות מחלקת המניעה אנו מגיעים לכ- 30 אלף מבקרים בשנה.

פעילויות המניעה מועברות באמצאות שלל הרצאות וסדנאות ייחודיות המעודדות שיח פתוח ומעניקות דרכים יעילות להתמודדות.

 באמצעות חשיפה למגוון הכלים בשטח עימם פועלים  ב'רטורנו' נכנסים המשתתפים לעולמם של המתמודדים  עם מצוקות רגשיות שההתמכרות היוותה עבורם עד לטיפול 'פתרון' להתמודדויות אלו. דרך עקרונות של מרחב בטוח וכנות, יכולת לשאת מצבים של "חוסר אונים" וחוסר שליטה ולבקש עזרה נלמד להתמודד עם תופעת ההתמכרות. המשתתפים יחשפו לשיח חדש בגובה העיניים ויקבלו כלים מעשיים למתן עזרה, כל זאת דרך סדנאות מעמיקות, חוויתיות  ומגבשות. 

ניתן להזמין את פעילות מחלקת המניעה לכל מקום בארץ, הרצאות וסנדאות לתלמידים בהם יקבלו כלים על שיתוף, התמודדות ובקשת עזרה. הרצאות לצוותי החינוך והורים לקבל כלים לזיהוי והתמודדות מול הנער/ה המתבגר/ת בבית הספר ובבית. 

גם סדנאות יחודיות לועדי עובדים, חברות ואירגונים, כלים לעבודה קבוצתית משותפת, ויכולת לשבת ולהתמודד 'ביחד', סדנאות odt. אתגרים משותפים לצוות והדרך להתמודדות נכונה ויעילה.

תחנות במתחם המניעה 'רטורנו' 

סיור בכפר ההחלמה 'רטורנו' ממחיש ומבהיר כיצד פועלים כלים של פתיחות, כנות ושייכות לקבוצה. הפגישה המוחשית עם עולם ההחלמה של הסובלים מהתמכרויות מאפשר הבנה מעמיקה וכלים יישומיים להתמודדות בדרך של חוויה והתנסות.

סדנא עבודה קבוצתית חוויתית המפגישה את המשתתפים עם עולם הרגש, מה קורה כאשר מתעלמים מהכאב ולא נותנים לו מקום ובאיזה אופן אפשר לעשות זאת אחרת. המשתתפים יחוו את העוצמה שבשיתוף ובקשת עזרה מתוך התמודדות, כנות ופתיחות.

פינת החי הטיפולית וחוות סוסים טיפולית

שם נכיר ונחווה את התרומה של בעלי החיים לתהליך הטיפולי כפי שאנו עובדים עימם ברטורנו.

המשתתפים יכנסו למתחם פינת החי ודרך התנסותם  במגע ובתקשורת בלתי מילולית עם בעלי החיים יכירו חלקים שונים שלהם עצמם. בעקבות התנסות זו, ייחשפו ויבינו המשתתפים את התהליך המרתק המתרחש בין האדם לבעל החיים, הכולל מגוון של הזדהויות, השלכות ושחזורים של יחסים עם דמויות מרכזיות בחייו. המשתתפים יוזמנו להיפגש עם מגוון בעלי חיים, לחוות בעצמם את הרגשות שמפגשים אלו מעוררים, ויעבדו זאת יחד עם הדרכה מקצועית של צוות 'רטורנו'.

הפעילויות מיועדות ומתאימות לצוותי חינוך, תלמידים, חיילים, צוותים מקצועיים וקבוצות הורים.

במהלך ימות השנה 'רטורנו' מקיימת ימי עיון יחודיים לאנשי מקצוע בשיתוף עם גופים מקצועיים על מנת לעלות את המודעות לגמילה מהתמכרויות ולתת כלים נוספים לאנשי המקצוע להתמודד בתחום הרגש והנפש.

מחלקת המניעה ב'רטורנו' מקיימת קורסים וסדנאות לציבור:

קורס טיפול בהתמכרויות:

הקורס מיועד לאנשי מקצוע, מטפלים ואנשי חינוך.

קורס יחודי ומרתק בן 12 מפגשים אנשי המקצוע של רטורנו יתנו את הכלים המקצועיים לזיהוי וטיפול בהתמכרויות.

במהלך הקורס נלמד על תהליך ההתמכרות, דרכי החשיבה וההתנהגות של המכור, התמכרות התנהגותית, דפוסי תלות. דרכי הטיפול וההתמודדות. כלים לעזרה וסיוע לבני המשפחה. הדרך ליישוג וטיפול. 

כמו"כ המשתתפים בקורס יעברו סדנא יחודית ללמידת 12 הצעדים בדרך חוויתית ומרתקת. 

הקורסים מתקיימים בהפרדה לנשים וגברים.

סדנת 12 הצעדים

סדנא יחודית ומרגשת של 12 הצעדים בת 14 מפגשים. 

בסדנא נלמד ונחווה יחד את השיטה שהציל את חייהם של מכורים רבים, אנחנו ב'רטורנו' מאמינים כי השיטה יכולה לסייע ולעזור לאנשים רבים בחייהם. נקבל כלים להביט אל תוך עצמנו בכנות, התמודדות עם אתגרים במהלך החיים, נתחבר יותר לעצמנו ולבסיבה הקרובה שלנו.

הסדנאות נפרדות לנשים וגברים.

אנחנו כאן בשבליכם!

vardit@retorno.org
טלפון: 053-3773070
פקס: 029998243

-------------------------------

או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן