חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרב איתן אקשטיין

הרב איתן אקשטיין

"לתת את הנשמה ואת הלב – ללא תנאים!"

הרב איתן אקשטיין, מנכ"ל ומייסד 'רטורנו', נולד ב-1958. אביו, פרופסור שלמה אקשטיין, הקים את המחלקה לכלכלה באוניברסיטת בר-אילן ולימים שימש כרקטור ונשיא האוניברסיטה, וכיו"ר הוועד המנהל של 'רטורנו'.

הרב אקשטיין הינו בוגר הישיבה התיכונית "נחלים" וישיבת איתרי בירושלים. לאחר לימודיו בישיבה התגייס לצה"ל והשתחרר בדרגת סרן, ומאז פועל רבות בטיפול בחיילים הסובלים מהפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD).

בעל תואר בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בר-אילן.

הרב אקשטיין כתב שני ספרים שהפכו לרבי מכר: "מה שתבחר" – טיפול בהתמכרויות בעזרת סוסים, ו"מה בין יצר הרע להתמכרויות" – התמכרויות בראי היהדות והמדע.

לאחר נישואיו יצא לשליחות כרב קהילה במקסיקו, ומתוקף תפקידו כרב הקהילה שימש כאוזן קשבת לבני הקהילה בכל תחומי החיים. שם נחשף לראשונה למחלת ההתמכרות, כאשר משפחה מוכרת מהקהילה פנתה לרב אקשטיין בבקשה לסייע לאבי המשפחה, שהתמכר לסמים. הרב ניסה להניא אותו מההתמכרות, אך לדאבון לב הוא נפטר ממנת-יתר של סם במשרדו. במהלך הלוויה הגישה האלמנה הטרייה מכתב לרב אקשטיין. המכתב היה צוואתו של בעלה, שבה הוא הוריש חלק גדול מנכסיו לרב, כדי שיקים מרכז גמילה למכורים.

מסיפור זה הגיע השם "רטורנו", סיבוב פרסה ושינוי כיוון בספרדית. הרב הקים את 'רטורנו' במקסיקו בשנת 1990, וכששב לישראל הקים בה את הסניף הישראלי של 'רטורנו' בארץ.

כיום, לאחר למעלה מ-30 שנים, אלפי בוגרי 'רטורנו' זכו לקבל את חייהם במתנה בזכות חזונו של הרב אקשטיין. בכל שנה מגיעים עשרות אלפי נערים ונערים למחלקת המניעה המורחבת של רטורנו, כדי ללמוד איך להימנע מהתמכרות.

הרב אקשטיין הקים ברטורנו חווה טיפולית ברכיבת סוסים מהמתקדמות בארץ. הרב איתן הינו מדריך רכיבה מערבית מומחה בעל שם עולמי בתחום ההתמכרויות, ואף יזם ומפתח שיטות טיפול חדשניות (פטנט שרשום על שמו מפותח לאחרונה ואמור לסייע רבות בתהליכי הגמילה).

החווה משמשת ככלי טיפולי בהחלמה של המכורים, ומעניקה טיפולים גם לתושבי האזור הזקוקים לטיפול ברכיבה.

החזון והמעוף של הרב אקשטיין, המסירות בכל שעות היום, ההבנה וההכלה למכורים, ללא כל שיפוטיות, ובעיקר אהבה שרק הרב אקשטיין יודע להעניק – הביאו את 'רטורנו' למקום שנמצאת בה כעת.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן