חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

התמכרות למין

התמכרות למין

כן ששמעתם כבר בעבר את הביטוי התמכרות למין וייתכן מאוד ששמעתם אותו בהקשר של ידוען מפורסם ולא בכדי. התמכרות ליחסי מין היא התמכרות שתלויה מאוד בזמינות של יחסי המין וכפי שיודע כל אחד, לא מדובר בדבר זמין באותה מידה לכל אחד.

ישנם אנשים שיש להם פשוט את המאפיינים האישיים, האישיותיים והוויזואליים אשר הופכים עבורם את יחסי המין לעניין זמין מאוד ובתנאים אלה קל מאוד להתמכר למין, שכן לכל הדעות מדובר בפעילות חומרנית מהנה מאוד.

מתי הופך מין להתמכרות?

ככלל, התמכרות למין היא סוג אחד של התמכרות מתוך אינספור סוגים, שהידועים שבהם כוללים את ההתמכרות לסמים, התמכרות לעישון, התמכרות לאלכוהול, התמכרות לסוכר וגלוטן, התמכרות למסכים וכן הלאה.

הכלל אומר שכאשר התנהגות מסוימת שלנו הופכת לכל כך מרכזית בחיינו עד כי אנחנו מאבדים את היכולת לשלוט בה, הרי שההתנהגות הופכת להתמכרות.

כאשר ההתמכרות שלנו למין פוגעת בחיי המשפחה, החברה או העבודה שלנו, כאשר ההתמכרות הזאת מכתיבה עבורנו מה נעשה בכל יום ובכל שעה של היום, כאשר ישנם שיקולים אחרים שמהם אנחנו מתעלמים, הרי שמדובר בהתמכרות.

התמכרות למין – האם ניתן לעבור גמילה ממין?

התשובה היא בהחלט כן. המטרה בתהליך הגמילה הוא לגדוע את הזמינות של מושא ההתמכרות ובמקרה הזה, יחסי מין. בכניסה למרכז גמילה כדוגמת מרכז הגמילה של רטורנו, נוצר למעשה נתק של האדם המכור ממושא ההתמכרות שלו ובכך מתחיל למעשה תהליך הגמילה.

תפקידו של מרכז הגמילה הוא לוודא שהנתק הזה אכן מתקיים ונשמר וכי האדם המכור מקבל את כל הטיפול הנפשי לו הוא זקוק, על מנת להתמודד עם הקושי הנפשי העצום שמתעורר בו במסגרת תהליך הגמילה. גמילה מהתמכרות הוא תהליך מאוד לא פשוט ורק מרכזים מקצועיים כדוגמת רטורנו יכולים לבסס תהליך אפקטיבי שאכן יוביל בסופו של דבר לגמילה.

ומה לגבי הסכנה לחזרה להתמכרות?

בכל תהליך גמילה מהתמכרות, ובכלל זה גם גמילה ממין ישנה תמיד הסכנה כי האדם שהיא מכור בעבר, יחזור שוב לאותה התמכרות. בדיוק מהסיבה הזאת, חשובה מאוד זהותו של מכון הגמילה בו מבוצע תהליך הגמילה. אחד מתפקידי המפתח של המכון הוא לצייד את המכור בשלל כלים שיסייעו לו בצורה ממשית ומוחשית להימנע מהאפשרות הזאת של חזרה עתידית למושא ההתמכרות.

זהו למעשה הפרמטר המרכזי שעליו נמדדים מכוני גמילה שונים וללא ספק מכון גמילה רטורנו הוא אחד המובילים גם בהיבט הספציפי הזה.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן