חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
משפחת המכור

מידע למשפחות

מידע למשפחות

כשיש מכור בבית דברים משתנים, כל האנרגיה מופנית לטיפול בו, לצמצום הנזק, להגנה ולשמירה עליו. כשיש מכור בבית משתנות מערכות יחסים בתוך המשפחה, לעיתים זה גוזל זמן רב מהזוגיות אם המכור הוא ילד, או מההורות אם מדובר בין בני הזוג.

החיים לצד מכור בדרך כלל מלווים בהרבה מאוד סודות, ולעיתים גם שקרים רק בכדי לשמור על השם הטוב שלו, שכשיחזור למוטב לא יפגע חס ושלום.

לחיות לצד מכור זה לחיות ברכבת הרים שבה לא יודעים מה ילד יום, ואז דפוסי שליטה חזקים מתפתחים- כי ננסה לעשות הכל בכדי שלא יטפס כל כך גבוה או לפחות לא יפול כל כך חזק.

משפחות של מכורים לעיתים קרובות נושאות את המכור על כתפיהן עד שאוזלים להן הכוחות, הן עושות זאת באומץ ובגבורה ומתוך רצון ליצור שינוי אמיתי. הן עסוקות בחיפוש אחר המטפל שיטפל בו הכי טוב אך על הדרך נשכח הטיפול בבני הבית הבריאים.

אז מה עושים כשכל הסביבה סובלת ורק הוא לא?

אנחנו ברטורנו מאמינים מתוך ניסיון רב שאם נצליח ליצור שינוי בסביבה של המכור גם הכור יכול להשתנות. זה לא תהליך קל ופשוט אלא תהליך שדורש לשנות את הדינמיקה, את ההסכמים הלא כתובים בינך לבין עצמך, בין בני המשפחה. וכשהסביבה משתנית גם המכור יוכל להשתנות, ואם לא ישתנה לפחות הסביבה תשפר את איכות החיים שלה בצורה משמעותית.

מה ניתן לעשות?

קודם כל לזהות- האם אני צריך באמת עזרה- נבדוק בשאלון כאן

לשתף ולא להיות לבד- ברטורנו קבוצות טיפוליות לצד תהליך פרטני לבני משפחה, בכדי ליצור שינוי אמיתי ועמוק. מה התכנית כוללת:

  • קבוצות טיפוליות מיוחדות לבני משפחה
  • קבוצות תלות יתר
  • טיפול פרטני
  • עבודה של 12 הצעדים

לרטורנו יחידה עם אנשי מקצוע המומחים להתערבויות משפחתיות עם מכורים, מטפלים משפחתיים וזוגיים, עובדים סוציאלים לצד בני משפחה של מכורים שחיים כיום בהחלמה ומתוך שינוי.

ניתן לפנות בטלפון 073-2221133

ולהתעדכן בהשתלמויות וסדנאות  שאנו עורכים למשפחות- הנותנים כלים מעשיים והבנה על התמכרות ודרכי ההתמודדות.

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org
טלפון:   0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן