חיפוש
Close this search box.

ההימור האחרון

ההימור האחרון

היי, אני אודי. אף פעם לא קל לי לספר את הסיפור שלי, אבל אם אפילו אדם אחד בלבד יקרא אותו ויבין שהוא צריך לטפל בעצמו – הכל שווה את זה. אז הנה, זה הלב שלי שעל השולחן פה:

הייתי מלח הארץ.

מה זה מלח הארץ אתם שואלים? גדלתי בקיבוץ בצפון. למדתי בבתי הספר הכי נחשבים, הייתי טייס בצבא והשלמתי תואר במדעי המחשב. התחלתי לעבוד בחברת הייטק ששווה היום כמה מאות מיליונים, התחתנתי, קניתי בית במושב בשרון, שלוש דקות מהים, ושם אני מגדל שני ילדים מקסימים. הייתי שחיין, ובעיקר – הייתי רץ. מרתונים, חצי מרתונים, הגוף שלי היה המקדש שלי ושמרתי עליו מכל משמר.

החיים שלי היו חלום. חלום נעים ומלטף.

נכון כל הסיפורים הרעים מתחילים ב"ואז, יום אחד…"? אז גם הסיפור הזה מתחיל ככה, באותו יום אחד ארור שבו בסך הכל הימרתי על חברים על תוצאות של משחק כדורגל. אז כן, הימרתי על כלום ושום דבר של כסף, אבל זכייה עושה לך כזה נעים בלב, והתחלתי להמר בקביעות.

אחרי חודש, חודשיים, חבר הציע לי להמר על אלף שקל. זה הרבה, אבל לא מאוד, ואחרי שטיפה התלבטתי החלטתי ללכת על זה. והריגוש, אוי, הריגוש. לפעמים אתה מרוויח ולפעמים אתה מפסיד, אבל ההימור הזה מביא אותך לסף ריגוש ואדרנלין חדש, שלא הרגשתי כבר הרבה זמן, אולי מהזמן שהייתי טייס.

ומפה זה רק הלך והדרדר…

אולי ציפיתם לאיזשהו סיפור מפוצץ, אבל הסיפור שלי זהה, פלוס מינוס, לסיפור של כל מכור. התחלתי להמר על כל דבר שזז, ובעיקר – הפסקתי לרוץ. או יותר נכון, הפסקתי לרוץ פיזית, והמוח שלי התחיל לרוץ כדי לחוש שוב ושוב את התענוג הזה. הפכתי ליצור שמן ועצלן, שיושב על הספה וגולש כל היום באתרי הימורים שונים ומשונים, ממש התמכרות להימורים באינטרנט.

הפסקתי להמר על סכומים מזעריים, והתחלתי להמר על סכומי עתק. המשכורת שלי, המשכורת של אשתי, המשכורת של החודש הבא וקרן הפנסיה שלי. בסוף הבנתי שהכסף הגדול נמצא בתכל'ס בעולם ההימורים הלא-חוקיים, ופתאום מטייס מלח הארץ הפכתי לאחד שמחליק כיפים עם העבריינים הגדולים ביותר בישראל, ששמחו להלוות לי כסף כשהייתי צריך. בחיים לא חשבתי שזה יקרה לי, אבל אשכרה סבלתי מהתמכרות להימורים, שלא הצלחתי להתמודד איתה בשום פנים ואופן.

ובסוף זה קרה.

שנה אחרי ההימור הראשון, הבוס שלי העיף אותי מהעבודה. הוא ניסה לעשות את זה נחמד, אבל לא היה לו ממש איך לעשות את זה, לאור האיחורים הקבועים שלי והתפוקה בעבודה שנחתכה בחצי. חודשיים אחר כך אישתי ביקשה ממני לעזוב את הבית. היא אמרה שאני דוגמה רעה לילדים.

אתם יודעים כמה פעמים החלטתי שאני מפסיק להמר? בדיוק כמספר הפעמים שהימרתי. בכל פעם אתה אומר לעצמך "בחייאת, זה ההימור האחרון". אבל כשאתה בפנים, אתה בפנים. ואני הייתי יכול להישאר בפנים עוד הרבה זמן.

למזלי, נעצרתי. לא נעצרתי בכוחות עצמי, פשוט שוטרים באו ועצרו אותי. זה היה ממש במקרה. הייתי בדירה שממנה התנהלו הימורים לא חוקיים בזמן שכוחות משטרה פשטו עליה, ונעצרתי. הייתי בסך הכל לילה אחד במעצר, ולא הוגש נגדי כתב אישום, אבל משום מה זה טלטל אותי ממש עמוק. כבר באותו לילה חיפשתי "מרכז גמילה מהימורים" בגוגל, ונכנסתי לתוצאה הראשונה שראיתי.

למזלי, הגעתי לתוכנית הגמילה מהימורים "תפנית" של מכון גמילה 'רטורנו'.

התחלתי להגיע בקביעות למפגשים של רטורנו. נפגשתי גם באופן פרטני עם אנשי המקצוע שלהם, שהם הכי טובים בארץ, והם פשוט הצילו אותי. למדתי למה בכלל ההתמכרות שלי התחילה, מה 'הדליק' אותה, וכך יכולתי להבין איך להילחם בה בצורה הטובה ביותר.

חוץ מהקטע של המלחמה בהתמכרות, למדתי גם איך לאזן את עצמי נכון מבחינה רגשית, וגם הסתייעתי מאוד בליווי הכלכלי המקצועי שלהם, שבזכותו הצלחתי לצאת מהחובות ולעמוד שוב על הרגליים. רכשתי סט כלים, התאוששתי, חזרתי הביתה לאשתי והילדים, ובעיקר – התחלתי לרוץ שוב. הפעם לכיוון הנכון.

אז בבקשה, אם אתם מזדהים עם מה שכתבתי וצריכים עזרה, פנו ל'רטורנו', ותחזירו לעצמכם את החיים שאהבתם.

מאמרים נוספים
התמכרות לאלכוהול
הסכנה שבהתמכרות לאלכוהול

כולנו יודעים לצטט את המשפט "יין ישמח לבב אנוש". אלכוהול באמת מקרב לבבות, אבל הוא עלול להוביל להתמכרות לאלכוהול כאשר הוא נצרך בכמות מוגזמת.

חשוב להבין את הסכנות ההרסניות הטמונות בהתמכרות לאלכוהול, מכיוון שהיא בעלת השפעות פיזיות, נפשיות וחברתיות על המכורים ועל בני משפחותיהם.

במאמר זה נסקור את הסכנות הרב-גוניות של התמכרות לאלכוהול, ונשפוך אור על הגורמים לה, הסיכונים הבריאותיים הנלווים, ההשפעה החברתית ואפשרויות הטיפול הזמינות:

קרא עוד »
אהבה עצמית
תאהבו את עצמכם: הדרך הנכונה למלחמה בהתמכרות

התמכרות היא יריבה קשוחה ומאתגרת שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. החלמה מהתמכרות היא מסע שנפתח בדרך כלל עם ערימות של שיפוטיות, שנאה עצמית וסערת רגשות כוללת. במאמר זה נתעמק בחשיבות האהבה העצמית בתהליך טיפול בהתמכרויות.

החלמה חייבת להגיע לא דרך שיפוטיות ושנאה עצמית, אלא דרך קבלה והכלה עצמית. גישת החמלה והאהבה העצמית חיונית להצלחת הגמילה מההתמכרות:

קרא עוד »
התמכרות להימורים
דרכי טיפול בהתמכרות להימורים

התמכרות להימורים היא הפרעה התנהגותית המאופיינת בדחף בלתי נשלט להמר, למרות ההשלכות השליליות הנלוות להתמכרות זו. התמכרות להימורים משפיעה על אנשים מכל רקע, גיל ומין, וגוררת איתה מצוקה אישית, כלכלית ורגשית.

לפני שנתחיל להתעמק בשיטות הטיפול בהתמכרות להימורים, בואו נתחיל קודם מהבסיס: מהי התמכרות להימורים? למה היא נוצרת? איך מזהים אותה? התשובות לפניכם:

קרא עוד »
היי, אני אודי. אף פעם לא קל לי לספר את הסיפור שלי, אבל אם אפילו אדם אחד בלבד יקרא אותו ויבין שהוא צריך לטפל בעצמו – הכל שווה את זה. אז הנה, זה הלב שלי שעל השולחן פה:

תוכן עניינים

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org

טלפון:  0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן