חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לימודים עם נשמה: הדרכת רכיבה טיפולית לילדים ונוער

לימודים עם נשמה: הדרכת רכיבה טיפולית לילדים ונוער

קרדיט: כיכר שבת

הטיפול באמצעות בעלי חיים תפס תאוצה בשנים האחרונות והפך למבוקש במיוחד בציבור החרדי שבעבר נותר ללא מענה כאשר הדרכים הרפואיות המסורתיות נחסמו.

אם בעבר התחום היה נחשב כרפואה אלטרנטיבית, היום הורים רבים שולחים את ילדיהם לרכיבה טיפולית בעת הצורך, וגם קופות החולים מכירות בחשיבותו של הטיפול ומסבסדות אותו.

הדרך בה בעל החיים, באמצעות המטפל, מגיע אל לבו של הילד, משרה בו אמון ורצון, והטיפול פורץ  מחסומים רגשיים, נפשיים ופיזיים ועוזר לו להתגבר על הקשיים שעצרו את הליך ההתפתחות התקין.

חוות הסוסים שהייתה במרכז רטורנו ושימשה עד כה את המטופלים, הפכה לבסיס לקורס רכיבה טיפולית.

ארגון רטורנו נוסד לפני כמעט 30 שנה בקהילה היהודית במקסיקו על ידי הרב איתן אקשטיין כדי לסייע לצעירים יהודים לצאת מבעיית ההתמכרות שלהם. בעקבות ההצלחה, הועתק המודל לארץ ורטורנו הנו הגוף הדתי היחידי בישראל לטיפול בהתמכרויות לסמים, אלכוהול והימורים.

רכיבה טיפולית 

תהליך הטיפול באמצעות סוסים הוא באופי התקשורת בינם לבין הרוכבים. הסוס משקף את המצב הרגשי של הרוכב עליו: אם הוא עצבני – גם הסוס יראה עצבנות, אם הוא עצוב או שמח – הסוס יקרין מצבי רוח דומים. כך שהשליטה בסוס והרכיבה עליו מביאה ליציבות, ריכוז ואיפוס.

כך באמצעות רכיבה טיפולית ניתן לפתור בעיות התפתחות, קשיים פיזיים ומוטוריים, הפרעות קשב וריכוז וחסימה בתקשורת.

הילדים מזהים את הנאמנות והרגישות של בעל החיים ולומדים להצליח לשלוט ביכולות שלהם.

[לקרוא את הכל]

מאמרים נוספים
התמכרות למין
מה גורם לאדם לצרוך מין בתשלום?

 בני אדם בקשר זוגי אוהב מקיימים יחסים כאקט לחיבור והאהבה שלהם, יחסי מין הם חלק חשוב מהזוגיות וכאן מתעוררת תהייה, מה גורם לאדם בקשר איכותי, אוהב ומחייב, לקיים יחסים מחוץ

קרא עוד »
פיתוח אובססיה
מתי פעולה אובססיבית מוגדרת התמכרות?

שמעתם פעם אנשים אומרים אני אובססיבי למאכל הזה, או אובססיבי לתוכנית הזאת? אובססיה והתמכרות נשמעות לנו לפעמים כקשורות מעט אחת לשניה, גם ההתמכרות וגם התנהגות אובססיבית הם פעולות בלתי נשלטות

קרא עוד »

תוכן עניינים

אנחנו כאן בשבילכם…

retorno@retorno.org

טלפון:  0533773070
פקס: 02-999-8243

מלאו פרטיכם ונשוב בהקדם:

תרום לרטורנו

תרומה באמצעות פייפל
לדרכים נספות לתרום, הקלק כאן.

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן