חיפוש
Close this search box.

התמכרות לאוננות

התמכרות לאוננות

למרות שהיא מזוהה בעיקר עם בני המין הגברי, הרי שאוננות היא פעולה שמתבצעת על ידי בני שני המינים. אמנם, במקרים רבים מדובר בפעולה שמטרתה להסב הנאה ולפרוק את הדחף למין, אולם כאשר התנהגות זאת הופכת לאובססיה, וכאשר מבצעים אותה בכל הזדמנות (ואם היא לא קיימת – יוצרים אותה) – הרי שהדבר הופך להיות התמכרות לאוננות. התמכרות זאת באה לידי ביטוי לאו דווקא באובססיה לתכנים מיניים, אלא בדחף בלתי נשלט להגיע לסיפוק מיני, שיכול להיות ביטוי של צורך אחר לגמרי. צורך זה יכול להיות צורך פשוט בחום ובאהבה, צורך בתחושת שליטה ועוד.


ההשלכות של התמכרות לאוננות

התמכרות לאוננות, בין אם היא מלווה בצפייה בסרטים פורנוגרפיים או בתמונות ובין אם לאו – עלולה לפגוע מאוד בהתנהלות התקינה של המכורים:

  • הסתגרות – התמכרות לאוננות יוצרת הרבה פעמים מצב שבו האדם המכור מסתגר בחדרו ונמנע מלהיפגש עם אנשים. מצב זה מוביל לפגיעה ביכולת לתקשר עם אנשים ולכן – במקרים החמורים יותר – לפגיעה ביכולת לנהל חיים נורמטיביים מלאים.
  • דרך לא רצויה לפריקת לחץ – מדובר במצב של פיתוח הרגלים לא טובים – פריקת מתח ולחץ באמצעות האוננות, וחשוב מאוד להפסיק את צורת ההתמודדות וללמד את המכור/ה דרכים אחרות.
  • פגיעה בביטחון העצמי – מכיוון שאנשים המכורים לאוננות מודעים לעובדה שמדובר בהתנהגות לא מקובלת, הם עלולים להסתובב כל הזמן עם רגשות אשם חזקים. רגשות אשם אלה יכולים להביא לפגיעה משמעותית בביטחון העצמי, פגיעה אשר בעצה עלולה להוביל לדיכאון ובגינו להתמכרות לפורנוגרפיה, לאלכוהול ו/או לסמים.

התמכרות לאוננות

טיפול בהתמכרות לאוננות ברטורנו

אנחנו במרכז גמילה רטורנו ערוכים לטיפול בהתמכרות לאוננות. תהליך הגמילה מתקיים במרכז עצמו בתנאי פנימייה, והוא תהליך ארוך ומקיף אשר בסיומו רוב המטופלים מגיעים למצב של גמילה מלאה. תהליך הגמילה כולל מפגשים קבוצתיים ואישיים, טיפולים רגשיים באמצעות בעלי חיים, ספורט ורכיבה על סוסים וכמובן – ליווי צמוד ומענה לכל צורכי המטופלים.

צוות מדריכי תהליך הגמילה מונה מדריכים אשר קיבלו את כל ההדרכות וההכשרות הנדרשות לטיפול במצבי התמכרות לאוננות, והם מספקים למטופלים את כל הכלים להתמודדות עם מצבי לחץ ולהפחתת התלות באוננות.

הטיפול במסגרת סדנת הגמילה לטיפול באוננות נוחל הצלחה רבה מזה שנים רבות, כך שאם גם אתם רוצים להיגמל מההרגל המגונה או שאתם רוצים לשלוח אדם שיקר ללבכם – אין ספק שמרכז רטורנו הוא הכתובת עבורכם.

לקבלת מידע נוסף אודות טיפול בהתמכרות לאוננות צרו עמנו קשר עכשיו טלפוני: 02-999-8244 או דרך האתר ונשמח להסביר ולעזור.

כתיבת תגובה

אנחנו כאן בשבילכם

התקשרו 053-3773070 או השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן